Sıkça Sorulan Sorular

Tercih edeceğiniz sanatçıyı seçtikten sonra stüdyoya uğrayabilir, 0(212) 542 88 87 numaralı telefondan bizi arayabilir veya tasarımın açıklaması, bazı fotoğraf referansları ve tercih ettiğiniz tarihlerle ilgili ayrıntılı bir e-posta gönderebilirsiniz. Böylece, isteğinizi hızlı ve verimli bir şekilde işleme koymamızı sağlayabilirsiniz. Randevuları olabildiğince erken almanızda fayda var.

En az 18 yaşında olmalısınız. 18 yaş altına genelde yapmamayı tercih ediyoruz fakat ebeveyin rızası ile birlikte gelmeniz durumunda 18 yaş altına yapabilir.

Dövme açılış fiyatı 250 liradır. Yaptıralacak dövmenin boyuta, tasarımın detayına, renklerine, yapılacağı bölgeye ve son olarak sanatçıya göre fiyat belirlenir.

Doğru bir fiyat aralığı elde etmenin en iyi yolu sanatçı ile (ücretsiz) ön görüşme  rezervasyonu yapmaktır. Yada e-mail ve whatsapp üzerinden yaptırmak istediğiniz dövmenin detaylarını (yaptıracağınız bölgeyi, istediğiniz modeli, varsa örnek görsel ile birlikte boyutunu cm olarak) belirtirseniz ortalama bir fiyat verebiliriz.

Evet! Tabiki dayanılmayacak bir acı değil. Acı çekerken beyniniz endorfin salgılar ve vücudunuz endorfinleri sever, bu yüzden evet, canın yanar, ama hoşunuza gidecektir. Küçük dövmelerde çok acı hissetmezsiniz tabi bölgeye göre değişir, çok uzun süren dövmelerde örnek 3-4 saat (bu zaman dilimi her vücutta farklılık gösterir) aynı bölge üzerinde çalışıldığında hem bölge yorulmaya başlar ve vücut direnciniz yavaş yavaş düşmeye başlar ve bu acı git gide artabilir, bu yüzden uzun süren dövmelerde genelde tek seansta yapmak yerine birkaç seansa bölerek çekeceğiniz acıyı minimuma indirmeye çalışıyoruz.

Dövme, doğru teknikler ile yapıldığında solmaz. Fakat dövme iyileştikten sonra matlaşmaya başlar. Bu matlaşma, çalıştığımız deri tabakasının (dermis) üzerini diğer tabakaların kaplıyor olmasından dolayı gerçekleşmektedir. Yani dövme ilk yapıldığı anda derinin üzerinde durduğu için renkleri çok canlı ve parlaktır, deri tamamen iyileştikten sonra (ortalama 30 gün) dövme derinin altında kaldığı için renginde matlaşma oluyor. Bu yüzden ilk günkü parlaklığını beklememek lazım. Koyu ten renklerinde dövme daha soluk duracağı gibi beyaz tenlilerde çok daha canlı durmaktadır.

Yaptırılan dövmenin iyileşme süreci ortalama 10 gündür ancak cildin tamamen yenilenmesi çok daha uzun sürebiliyor. Dövme yaptıran kişi için ilk 10 gün çok önemlidir. Vereceğimiz talimatlarda dövmenin bakımını düzenli yapmanız gerekmektedir.

Dövmeyi gerçekten profesyonel ve sterilizasyon kurallarına uygun bir stüdyoda yaptırdığınız sürece ve bakımını düzgün yaptığınız sürece sağlık açısından hiçbir zararı yoktur. Dövme yapımında kullanılan malzemelerin hepsi tek kullanımlık olmalıdır. Kullanılan makinaların sterilizasyonuna dikkat edilmelidir.

Dövmenizi yaptırdıktan sonra stüdyodan çıkmadan bölgeyi dezenfekte ediyoruz,kreminizi sürüp streçliyoruz. Bu streci 2 saat sonra çıkartıyorsunuz, ilk streci çıkarttığınızda bölgeyi anti bakteriyel sıvı sabun (Protex, Activex vb.) ile yıkayıp ve kurulayıp dövme bakım kreminizi sürüyorsunuz. Bakım kremi olarak dövme stüdyolarından temin edebilceğiniz dövme için özel üretilmiş Dövme Sonrası krem yada eczaneden temin edebiliceğiniz Bepantol Onarıcı Bakım Merhemi kullanabilirsiniz. Dövme bakım kremini 10 gün boyunca günde 3-4 defa kullanıyorsunuz. Dövmeniz su ile temas edebilir fakat her suyla temas ettiğinde kurulayıp kreminizi sürmeniz gerekiyor. Dövmenizin iyileşme süreci ortalama 10 gündür, bu süre zarfında bakımını düzenli yapmanız dövmenizin en iyi şekilde iyileşmesi için çok önemlidir. İlk 10 gün deniz, havuz, solaryum ve güneşlenmeniz kesinlikle önerilmez. Dövmeniz iyileşme sürecindeyken herhangi bir darbe almasını önlemeniz, bir yere sürtmemeniz ve deriyi soymamanız gerekmektedir.

Dövmeniz iyileştikten sonra herhangi bir eksik, silinme, renk atması, deforme olma yada kafanıza takılan, içinize sinmeyen bir yer olursa ilk 30 gün içinde stüdyomuza uğrayıp ücretsiz rutuş seansı yaptırabilirsiniz.

Ödemeleri yaptırdığınız işlem bittiğinde nakit, kredi kartı yada havale ile yapabilirsiniz.

Taksit yapmıyoruz fakat uzun seanslar sürecek dövmelerde ilk seansta ödemenin %50'sini alıp, geri kalan kısmını seanslara bölebiliyoruz.

Evet, dövme tasarımı yaptırmak ve randevu almak için %10 kapora alınır ve tasarımınız yapılır, randevunuz oluşturulur. Kapora iade edilemez ve dövmenizin son fiyatına uygulanır.

Dövme yaptırmaya gelmeden önce iyi dinlenip, beslenmeniz gerekmektedir. Aç karnına yada yorgun  geldiğinizde çok sık rastlanmasada tansiyon düşmesi, halsizlik gibi belirtireler görülebilir. Dövme yaptırmaya gelirken 24 saat içinde alkol kullanmamanız gerekir. Alkol kanamayı arttır hem, yaptıracağınız işlem süresi uzar hem, dövmenizin görünümünü hem de iyileşme sürecini etkiler. Dövme yaptırırken olabildiğinizce sakin kalmayı unutmayın, emin ellerdesiniz. Üzerinde durulacak pekte bir şey yok.

-Neyi sevdiğinizi veya neyi vücudunuzda taşımak istediğinizi düşünün. Yapılan dövmelerin her zaman bir anlamı olması gerekmiyor. Doğru yere, doğru dokunuşlarla yapılan bir dövme sadece estetik görünüşü dolayısıyla tercih edilme sebebi olabilir.
-Yaptırmak istediğiniz tasarım için mutlaka görsel araştırma yapın. İnternet bu konuda en iyi yardımcınız olabilir.
-Karar verdiğiniz tasarımı dövme sanatçısıyla birlikte tekrar gözden geçirin.
-Dövme yaptırmak istediğiniz yeri iyice araştırın ve sterilizasyona özen gösterdiğinden emin olun.
-Dövme sanatçısının daha önce yapmış olduğu dövmelere göz gezdirin ve istediğiniz şeyi yapıp yapamayacağını görün.
-Araştırmalarınızı yaptıktan sonra dövme sanatçısına güvenin ve dövmenizin keyfini çıkartın.

-Dövmeyi "Cover up" dediğimiz "bir başka dövme" ile kapatma seçeneğiniz olabilir. Bunun için dövme sanatçınız ile görüşüp, önerilerini dinlemeniz gerekmektedir. Çünkü her dövme istediğiniz gibi kapatılmayabilir.
-Dövmenizi sildirebilirsiniz. "Sildirme" seçeneği acılı , daha maliyetli ve uzun süren işlemdir.

Dövmek yaptırmak için her mevsim uygun aslında. Hangi mevsim olursa olsun dövmenin dikkatli davranılması gereken bir bakım süreci var. Kış aylarında üst üste giyinmek krem sürmeyi zorlaştırabilir. Yaz aylarında ise güneş dolayısıyla terleme veya tatilde direk güneşe maruz kalacağınız gibi dikkat edilmesi gereken, kişinin kendi konforunu etkileyen bir süreç var. Sonuç olarak ortalama 10-15 gün, dövmenize bakım ve iyileşme süreci tanırsanız her mevsim yaptırabilirsiniz.

Çok derin bir yara yada yanık olmadığı sürece yapılır. Dövme ile vücutta oluşan çeşitli izlerin daha az görünmesini bazen hiç görünmemesini sağlayabiliriz bunlar için uygun tasarımları seçmek çok önemlidir. Kol da oluşan kesikleri kapatmak için gözü yanıltacak tasarımlar yani 3 boyutlu desenler tercih edilebilir desende boyut vermeye çalışırken kesikler dövmenize dahil olur ve göz yanılgıya düşer izlerin görünmemesini sağlar.
Vücutta oluşan renk değişimleri için daha renkli dövmeler seçilebilir.

Filter:TümüAçıkÇözülmüşKapalıUnanswered
Maalesef filtrenizle eşleşen hiçbir şey yok